curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 17-10-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 17-10-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 17-10-2014 16-10-2014 Oscilatie
EUREuro4.42094.4300-0.0091
USDDolar american3.45143.4615-0.0101
GBPLira sterlina5.55155.5333+0.0182
XAUGramul de aur137.4284138.0666-0.6382
XDRDST5.15625.1694-0.0132
MDLLeul moldovenesc0.23690.2384-0.0015
HUF100 Forinti maghiari1.43881.4327+0.0061
AUDDolarul australian3.02813.0151+0.0130
BGNLeva bulgareasca2.26032.2650-0.0047
CADDolarul canadian3.07163.0564+0.0152
CHFFrancul elvetian3.66143.6728-0.0114
CZKCoroana ceha0.16090.1608+0.0001
DKKCoroana daneza0.59370.5950-0.0013
EGPLira egipteana0.48270.4841-0.0014
JPY100 Yeni japonezi3.24043.2793-0.0389
NOKCoroana norvegiana0.52700.5233+0.0037
PLNZlotul polonez1.04511.0477-0.0026
RUBRubla ruseasca0.08430.0847-0.0004
SEKCoroana suedeza0.48320.4798+0.0034
TRYLira turceasca1.53241.5179+0.0145
ZARRandul sud african0.31170.3098+0.0019
BRLRealul brazilian1.39771.4097-0.0120
CNYRenminbi chinezesc0.56360.5653-0.0017
INRRupia indiana0.05610.0560+0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.32470.3250-0.0003
MXNPeso mexican0.25460.2554-0.0008
NZDDolarul neo zeelandez2.74122.7391+0.0021
RSDDinarul sarbesc0.03700.0371-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.26750.2683-0.0008
AEDDirhamul emiratelor arabe0.93970.9424-0.0027