curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 20-08-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 20-08-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 20-08-2015 19-08-2015 Oscilatie
EUREuro4.43624.4305+0.0057
USDDolar american3.97464.0137-0.0391
GBPLira sterlina6.20756.2915-0.0840
XAUGramul de aur145.4520144.9671+0.4849
XDRDST5.57705.6121-0.0351
MDLLeul moldovenesc0.21160.2109+0.0007
HUF100 Forinti maghiari1.42041.4331-0.0127
AUDDolarul australian2.90152.9496-0.0481
BGNLeva bulgareasca2.26822.2653+0.0029
CADDolarul canadian3.02193.0730-0.0511
CHFFrancul elvetian4.12904.1197+0.0093
CZKCoroana ceha0.16420.1640+0.0002
DKKCoroana daneza0.59450.5936+0.0009
EGPLira egipteana0.50760.5126-0.0050
JPY100 Yeni japonezi3.20863.2291-0.0205
NOKCoroana norvegiana0.47930.4837-0.0044
PLNZlotul polonez1.05791.0629-0.0050
RUBRubla ruseasca0.05880.0611-0.0023
SEKCoroana suedeza0.46760.4691-0.0015
TRYLira turceasca1.33641.3840-0.0476
ZARRandul sud african0.30650.3117-0.0052
BRLRealul brazilian1.13871.1572-0.0185
CNYRenminbi chinezesc0.62210.6275-0.0054
INRRupia indiana0.06070.0616-0.0009
KRW100 Woni sud coreeni0.33380.3386-0.0048
MXNPeso mexican0.23820.2443-0.0061
NZDDolarul neo zeelandez2.62072.6429-0.0222
RSDDinarul sarbesc0.03690.0369=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.17920.1817-0.0025
AEDDirhamul emiratelor arabe1.08211.0927-0.0106