curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 01-04-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 01-04-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 01-04-2015 31-03-2015 Oscilatie
EUREuro4.41374.4098+0.0039
USDDolar american4.11214.1115+0.0006
GBPLira sterlina6.06746.0733-0.0059
XAUGramul de aur156.0231155.7917+0.2314
XDRDST5.66835.6675+0.0008
MDLLeul moldovenesc0.22570.2215+0.0042
HUF100 Forinti maghiari1.47671.4735+0.0032
AUDDolarul australian3.12293.1261-0.0032
BGNLeva bulgareasca2.25672.2547+0.0020
CADDolarul canadian3.23773.2260+0.0117
CHFFrancul elvetian4.23544.2179+0.0175
CZKCoroana ceha0.16040.1602+0.0002
DKKCoroana daneza0.59090.5904+0.0005
EGPLira egipteana0.53890.5390-0.0001
JPY100 Yeni japonezi3.42053.4244-0.0039
NOKCoroana norvegiana0.50710.5060+0.0011
PLNZlotul polonez1.08551.0791+0.0064
RUBRubla ruseasca0.07040.0710-0.0006
SEKCoroana suedeza0.47620.4748+0.0014
TRYLira turceasca1.57921.5693+0.0099
ZARRandul sud african0.33990.3363+0.0036
BRLRealul brazilian1.28781.2732+0.0146
CNYRenminbi chinezesc0.66340.6632+0.0002
INRRupia indiana0.06600.0657+0.0003
KRW100 Woni sud coreeni0.37230.3706+0.0017
MXNPeso mexican0.26960.2682+0.0014
NZDDolarul neo zeelandez3.04933.0714-0.0221
RSDDinarul sarbesc0.03670.0367=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.17530.1753=0.0000
AEDDirhamul emiratelor arabe1.11961.1194+0.0002