curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 22-07-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 22-07-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 22-07-2014 21-07-2014 Oscilatie
EUREuro4.44084.4488-0.0080
USDDolar american3.29293.2898+0.0031
GBPLira sterlina5.62025.6197+0.0005
XAUGramul de aur138.4119138.8491-0.4372
XDRDST5.06805.0698-0.0018
MDLLeul moldovenesc0.23520.2352=0.0000
HUF100 Forinti maghiari1.43531.4370-0.0017
AUDDolarul australian3.09163.0871+0.0045
BGNLeva bulgareasca2.27062.2747-0.0041
CADDolarul canadian3.06453.0612+0.0033
CHFFrancul elvetian3.65443.6617-0.0073
CZKCoroana ceha0.16160.1619-0.0003
DKKCoroana daneza0.59550.5966-0.0011
EGPLira egipteana0.46050.4601+0.0004
JPY100 Yeni japonezi3.24313.2469-0.0038
NOKCoroana norvegiana0.53210.5299+0.0022
PLNZlotul polonez1.07091.0718-0.0009
RUBRubla ruseasca0.09420.0936+0.0006
SEKCoroana suedeza0.48050.4807-0.0002
TRYLira turceasca1.55461.5524+0.0022
ZARRandul sud african0.31040.3095+0.0009
BRLRealul brazilian1.48251.4782+0.0043
CNYRenminbi chinezesc0.53080.5298+0.0010
INRRupia indiana0.05460.0546=0.0000
KRW100 Woni sud coreeni0.32130.3203+0.0010
MXNPeso mexican0.25400.2539+0.0001
NZDDolarul neo zeelandez2.85432.8616-0.0073
RSDDinarul sarbesc0.03800.0382-0.0002
UAHHryvna ucraineana0.28240.2812+0.0012
AEDDirhamul emiratelor arabe0.89650.8957+0.0008