curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 03-03-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 03-03-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 03-03-2015 02-03-2015 Oscilatie
EUREuro4.45514.4424+0.0127
USDDolar american3.98923.9599+0.0293
GBPLira sterlina6.13066.1043+0.0263
XAUGramul de aur154.8648154.9568-0.0920
XDRDST5.60075.5701+0.0306
MDLLeul moldovenesc0.21670.2151+0.0016
HUF100 Forinti maghiari1.46071.4643-0.0036
AUDDolarul australian3.11393.0831+0.0308
BGNLeva bulgareasca2.27792.2714+0.0065
CADDolarul canadian3.18453.1709+0.0136
CHFFrancul elvetian4.15014.1413+0.0088
CZKCoroana ceha0.16220.1614+0.0008
DKKCoroana daneza0.59780.5952+0.0026
EGPLira egipteana0.52280.5190+0.0038
JPY100 Yeni japonezi3.32883.3050+0.0238
NOKCoroana norvegiana0.51780.5161+0.0017
PLNZlotul polonez1.07131.0690+0.0023
RUBRubla ruseasca0.06410.0638+0.0003
SEKCoroana suedeza0.47960.4744+0.0052
TRYLira turceasca1.57931.5776+0.0017
ZARRandul sud african0.33820.3381+0.0001
BRLRealul brazilian1.37721.3946-0.0174
CNYRenminbi chinezesc0.63580.6313+0.0045
INRRupia indiana0.06440.0639+0.0005
KRW100 Woni sud coreeni0.36320.3598+0.0034
MXNPeso mexican0.26530.2647+0.0006
NZDDolarul neo zeelandez3.00562.9808+0.0248
RSDDinarul sarbesc0.03690.0369=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.16450.1509+0.0136
AEDDirhamul emiratelor arabe1.08611.0781+0.0080