curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 28-11-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 28-11-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 28-11-2014 27-11-2014 Oscilatie
EUREuro4.42474.4199+0.0048
USDDolar american3.55333.5433+0.0100
GBPLira sterlina5.57515.5793-0.0042
XAUGramul de aur135.2576136.3045-1.0469
XDRDST5.19955.1923+0.0072
MDLLeul moldovenesc0.23680.2370-0.0002
HUF100 Forinti maghiari1.43861.4385+0.0001
AUDDolarul australian3.02803.0338-0.0058
BGNLeva bulgareasca2.26232.2598+0.0025
CADDolarul canadian3.11933.1406-0.0213
CHFFrancul elvetian3.68113.6779+0.0032
CZKCoroana ceha0.15990.1600-0.0001
DKKCoroana daneza0.59460.5941+0.0005
EGPLira egipteana0.49700.4956+0.0014
JPY100 Yeni japonezi3.00593.0145-0.0086
NOKCoroana norvegiana0.50870.5120-0.0033
PLNZlotul polonez1.05821.0568+0.0014
RUBRubla ruseasca0.07180.0746-0.0028
SEKCoroana suedeza0.47820.4767+0.0015
TRYLira turceasca1.60701.5982+0.0088
ZARRandul sud african0.32290.3230-0.0001
BRLRealul brazilian1.40421.4167-0.0125
CNYRenminbi chinezesc0.57840.5772+0.0012
INRRupia indiana0.05730.0573=0.0000
KRW100 Woni sud coreeni0.32070.3224-0.0017
MXNPeso mexican0.25750.2581-0.0006
NZDDolarul neo zeelandez2.79202.7892+0.0028
RSDDinarul sarbesc0.03670.0367=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.23640.2347+0.0017
AEDDirhamul emiratelor arabe0.96740.9647+0.0027