curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 22-08-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 22-08-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 22-08-2014 21-08-2014 Oscilatie
EUREuro4.41094.4147-0.0038
USDDolar american3.32083.3272-0.0064
GBPLira sterlina5.50885.5211-0.0123
XAUGramul de aur136.8668136.9725-0.1057
XDRDST5.05665.0632-0.0066
MDLLeul moldovenesc0.24000.2409-0.0009
HUF100 Forinti maghiari1.40441.4050-0.0006
AUDDolarul australian3.09583.0872+0.0086
BGNLeva bulgareasca2.25522.2572-0.0020
CADDolarul canadian3.03243.0306+0.0018
CHFFrancul elvetian3.64613.6457+0.0004
CZKCoroana ceha0.15850.1584+0.0001
DKKCoroana daneza0.59160.5921-0.0005
EGPLira egipteana0.46440.4653-0.0009
JPY100 Yeni japonezi3.20383.2040-0.0002
NOKCoroana norvegiana0.54110.5406+0.0005
PLNZlotul polonez1.05311.0540-0.0009
RUBRubla ruseasca0.09170.0915+0.0002
SEKCoroana suedeza0.48220.4817+0.0005
TRYLira turceasca1.52511.5284-0.0033
ZARRandul sud african0.31020.3109-0.0007
BRLRealul brazilian1.46321.4707-0.0075
CNYRenminbi chinezesc0.53980.5409-0.0011
INRRupia indiana0.05490.0548+0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.32620.3250+0.0012
MXNPeso mexican0.25330.2538-0.0005
NZDDolarul neo zeelandez2.79572.7868+0.0089
RSDDinarul sarbesc0.03750.0376-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.25170.2497+0.0020
AEDDirhamul emiratelor arabe0.90410.9058-0.0017