curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 29-06-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 29-06-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 29-06-2015 26-06-2015 Oscilatie
EUREuro4.49314.4577+0.0354
USDDolar american4.04693.9783+0.0686
GBPLira sterlina6.35476.2630+0.0917
XAUGramul de aur153.2420150.2526+2.9894
XDRDST5.67525.5963+0.0789
MDLLeul moldovenesc0.21460.2123+0.0023
HUF100 Forinti maghiari1.43081.4273+0.0035
AUDDolarul australian3.09673.0597+0.0370
BGNLeva bulgareasca2.29732.2792+0.0181
CADDolarul canadian3.27653.2177+0.0588
CHFFrancul elvetian4.32514.2647+0.0604
CZKCoroana ceha0.16500.1640+0.0010
DKKCoroana daneza0.60230.5975+0.0048
EGPLira egipteana0.53040.5217+0.0087
JPY100 Yeni japonezi3.29183.2218+0.0700
NOKCoroana norvegiana0.51230.5102+0.0021
PLNZlotul polonez1.07191.0684+0.0035
RUBRubla ruseasca0.07300.0722+0.0008
SEKCoroana suedeza0.48620.4819+0.0043
TRYLira turceasca1.50401.4966+0.0074
ZARRandul sud african0.33000.3284+0.0016
BRLRealul brazilian1.28991.2723+0.0176
CNYRenminbi chinezesc0.65180.6407+0.0111
INRRupia indiana0.06330.0626+0.0007
KRW100 Woni sud coreeni0.36020.3552+0.0050
MXNPeso mexican0.25860.2561+0.0025
NZDDolarul neo zeelandez2.76442.7324+0.0320
RSDDinarul sarbesc0.03720.0371+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.19270.1894+0.0033
AEDDirhamul emiratelor arabe1.10181.0832+0.0186