curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 31-10-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 31-10-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 31-10-2014 30-10-2014 Oscilatie
EUREuro4.41394.4197-0.0058
USDDolar american3.50983.5094+0.0004
GBPLira sterlina5.61535.6145+0.0008
XAUGramul de aur132.4656136.1406-3.6750
XDRDST5.18655.1984-0.0119
MDLLeul moldovenesc0.23760.2353+0.0023
HUF100 Forinti maghiari1.43731.4308+0.0065
AUDDolarul australian3.09573.0844+0.0113
BGNLeva bulgareasca2.25682.2597-0.0029
CADDolarul canadian3.13363.1339-0.0003
CHFFrancul elvetian3.65833.6657-0.0074
CZKCoroana ceha0.15900.1594-0.0004
DKKCoroana daneza0.59280.5937-0.0009
EGPLira egipteana0.49090.4908+0.0001
JPY100 Yeni japonezi3.13813.2190-0.0809
NOKCoroana norvegiana0.52220.5220+0.0002
PLNZlotul polonez1.05081.0469+0.0039
RUBRubla ruseasca0.08310.0830+0.0001
SEKCoroana suedeza0.47660.4765+0.0001
TRYLira turceasca1.59741.5815+0.0159
ZARRandul sud african0.32300.3205+0.0025
BRLRealul brazilian1.45941.4259+0.0335
CNYRenminbi chinezesc0.57420.5739+0.0003
INRRupia indiana0.05720.0571+0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.32850.3319-0.0034
MXNPeso mexican0.26170.2602+0.0015
NZDDolarul neo zeelandez2.75712.7386+0.0185
RSDDinarul sarbesc0.03710.0371=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.27210.2722-0.0001
AEDDirhamul emiratelor arabe0.95560.9555+0.0001