curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 31-07-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 31-07-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 31-07-2014 30-07-2014 Oscilatie
EUREuro4.41884.4025+0.0163
USDDolar american3.30163.2850+0.0166
GBPLira sterlina5.57235.5643+0.0080
XAUGramul de aur137.3685137.0748+0.2937
XDRDST5.05525.0367+0.0185
MDLLeul moldovenesc0.23640.2347+0.0017
HUF100 Forinti maghiari1.41641.4161+0.0003
AUDDolarul australian3.06883.0777-0.0089
BGNLeva bulgareasca2.25932.2510+0.0083
CADDolarul canadian3.02443.0228+0.0016
CHFFrancul elvetian3.63133.6197+0.0116
CZKCoroana ceha0.16050.1601+0.0004
DKKCoroana daneza0.59260.5904+0.0022
EGPLira egipteana0.46180.4594+0.0024
JPY100 Yeni japonezi3.21083.2129-0.0021
NOKCoroana norvegiana0.52570.5255+0.0002
PLNZlotul polonez1.06231.0599+0.0024
RUBRubla ruseasca0.09280.0922+0.0006
SEKCoroana suedeza0.47900.4768+0.0022
TRYLira turceasca1.54551.5483-0.0028
ZARRandul sud african0.30860.3097-0.0011
BRLRealul brazilian1.46941.4729-0.0035
CNYRenminbi chinezesc0.53480.5323+0.0025
INRRupia indiana0.05460.0547-0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.32120.3207+0.0005
MXNPeso mexican0.25040.2513-0.0009
NZDDolarul neo zeelandez2.80352.7950+0.0085
RSDDinarul sarbesc0.03780.0377+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.27690.2758+0.0011
AEDDirhamul emiratelor arabe0.89890.8944+0.0045