curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 24-11-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 24-11-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 24-11-2014 21-11-2014 Oscilatie
EUREuro4.43474.4412-0.0065
USDDolar american3.57583.5697+0.0061
GBPLira sterlina5.59415.5942-0.0001
XAUGramul de aur137.5418136.8747+0.6671
XDRDST5.22275.2221+0.0006
MDLLeul moldovenesc0.23680.2351+0.0017
HUF100 Forinti maghiari1.45541.4590-0.0036
AUDDolarul australian3.09063.1055-0.0149
BGNLeva bulgareasca2.26742.2707-0.0033
CADDolarul canadian3.18073.1619+0.0188
CHFFrancul elvetian3.68773.6935-0.0058
CZKCoroana ceha0.16040.1605-0.0001
DKKCoroana daneza0.59610.5968-0.0007
EGPLira egipteana0.50010.4993+0.0008
JPY100 Yeni japonezi3.02353.0290-0.0055
NOKCoroana norvegiana0.52670.5276-0.0009
PLNZlotul polonez1.05711.0560+0.0011
RUBRubla ruseasca0.07980.0780+0.0018
SEKCoroana suedeza0.47910.4811-0.0020
TRYLira turceasca1.60401.6062-0.0022
ZARRandul sud african0.32520.3266-0.0014
BRLRealul brazilian1.42161.3873+0.0343
CNYRenminbi chinezesc0.58220.5828-0.0006
INRRupia indiana0.05770.0577=0.0000
KRW100 Woni sud coreeni0.32070.3209-0.0002
MXNPeso mexican0.26240.2620+0.0004
NZDDolarul neo zeelandez2.81582.8267-0.0109
RSDDinarul sarbesc0.03680.0369-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.23690.2433-0.0064
AEDDirhamul emiratelor arabe0.97350.9718+0.0017