curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 18-12-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 18-12-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 18-12-2014 17-12-2014 Oscilatie
EUREuro4.47054.4738-0.0033
USDDolar american3.62503.5924+0.0326
GBPLira sterlina5.67215.6430+0.0291
XAUGramul de aur141.1476138.4215+2.7261
XDRDST5.28305.2608+0.0222
MDLLeul moldovenesc0.23060.2307-0.0001
HUF100 Forinti maghiari1.42201.4281-0.0061
AUDDolarul australian2.96842.9368+0.0316
BGNLeva bulgareasca2.28572.2874-0.0017
CADDolarul canadian3.12883.0816+0.0472
CHFFrancul elvetian3.71373.7252-0.0115
CZKCoroana ceha0.16190.1620-0.0001
DKKCoroana daneza0.60090.6013-0.0004
EGPLira egipteana0.50700.5024+0.0046
JPY100 Yeni japonezi3.05663.0656-0.0090
NOKCoroana norvegiana0.49150.4793+0.0122
PLNZlotul polonez1.05471.0588-0.0041
RUBRubla ruseasca0.05890.0528+0.0061
SEKCoroana suedeza0.47510.4703+0.0048
TRYLira turceasca1.55701.5158+0.0412
ZARRandul sud african0.31430.3064+0.0079
BRLRealul brazilian1.33501.3119+0.0231
CNYRenminbi chinezesc0.58330.5797+0.0036
INRRupia indiana0.05740.0565+0.0009
KRW100 Woni sud coreeni0.33000.3282+0.0018
MXNPeso mexican0.24960.2430+0.0066
NZDDolarul neo zeelandez2.80762.7766+0.0310
RSDDinarul sarbesc0.03650.0365=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.23220.2298+0.0024
AEDDirhamul emiratelor arabe0.98690.9781+0.0088