curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 22-09-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 22-09-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 22-09-2014 19-09-2014 Oscilatie
EUREuro4.40294.4027+0.0002
USDDolar american3.42573.4182+0.0075
GBPLira sterlina5.59605.6067-0.0107
XAUGramul de aur133.7350134.3621-0.6271
XDRDST5.12465.1206+0.0040
MDLLeul moldovenesc0.23740.2378-0.0004
HUF100 Forinti maghiari1.41061.4151-0.0045
AUDDolarul australian3.03983.0600-0.0202
BGNLeva bulgareasca2.24742.2510-0.0036
CADDolarul canadian3.11933.1187+0.0006
CHFFrancul elvetian3.64753.6481-0.0006
CZKCoroana ceha0.15980.1597+0.0001
DKKCoroana daneza0.59150.5913+0.0002
EGPLira egipteana0.47910.4781+0.0010
JPY100 Yeni japonezi3.14233.1401+0.0022
NOKCoroana norvegiana0.53990.5390+0.0009
PLNZlotul polonez1.05221.0516+0.0006
RUBRubla ruseasca0.08870.0889-0.0002
SEKCoroana suedeza0.47980.4806-0.0008
TRYLira turceasca1.52631.5365-0.0102
ZARRandul sud african0.30790.3093-0.0014
BRLRealul brazilian1.44681.4447+0.0021
CNYRenminbi chinezesc0.55790.5566+0.0013
INRRupia indiana0.05630.0562+0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.32910.3274+0.0017
MXNPeso mexican0.25850.2585=0.0000
NZDDolarul neo zeelandez2.78002.7816-0.0016
RSDDinarul sarbesc0.03720.0372=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.22990.2358-0.0059
AEDDirhamul emiratelor arabe0.93270.9307+0.0020