curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 17-04-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 17-04-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 17-04-2015 16-04-2015 Oscilatie
EUREuro4.41104.4125-0.0015
USDDolar american4.07774.1393-0.0616
GBPLira sterlina6.13156.1460-0.0145
XAUGramul de aur157.9599160.4764-2.5165
XDRDST5.65315.7007-0.0476
MDLLeul moldovenesc0.22800.2319-0.0039
HUF100 Forinti maghiari1.46511.4679-0.0028
AUDDolarul australian3.19193.2122-0.0203
BGNLeva bulgareasca2.25532.2561-0.0008
CADDolarul canadian3.35563.3692-0.0136
CHFFrancul elvetian4.27674.2815-0.0048
CZKCoroana ceha0.16050.1604+0.0001
DKKCoroana daneza0.59120.5909+0.0003
EGPLira egipteana0.53440.5425-0.0081
JPY100 Yeni japonezi3.43363.4713-0.0377
NOKCoroana norvegiana0.52590.5281-0.0022
PLNZlotul polonez1.09881.0981+0.0007
RUBRubla ruseasca0.08010.0830-0.0029
SEKCoroana suedeza0.47650.4761+0.0004
TRYLira turceasca1.52001.5332-0.0132
ZARRandul sud african0.34220.3430-0.0008
BRLRealul brazilian1.34921.3662-0.0170
CNYRenminbi chinezesc0.65790.6680-0.0101
INRRupia indiana0.06540.0664-0.0010
KRW100 Woni sud coreeni0.37720.3804-0.0032
MXNPeso mexican0.26960.2711-0.0015
NZDDolarul neo zeelandez3.15053.1496+0.0009
RSDDinarul sarbesc0.03680.0367+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.19460.1962-0.0016
AEDDirhamul emiratelor arabe1.11021.1269-0.0167