curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 22-05-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 22-05-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 22-05-2015 21-05-2015 Oscilatie
EUREuro4.44834.4463+0.0020
USDDolar american3.97653.9872-0.0107
GBPLira sterlina6.22626.2470-0.0208
XAUGramul de aur154.9510155.0108-0.0598
XDRDST5.59585.6045-0.0087
MDLLeul moldovenesc0.22320.2264-0.0032
HUF100 Forinti maghiari1.44841.4515-0.0031
AUDDolarul australian3.13993.1495-0.0096
BGNLeva bulgareasca2.27442.2733+0.0011
CADDolarul canadian3.26003.2702-0.0102
CHFFrancul elvetian4.27314.2739-0.0008
CZKCoroana ceha0.16240.1626-0.0002
DKKCoroana daneza0.59660.5962+0.0004
EGPLira egipteana0.52120.5226-0.0014
JPY100 Yeni japonezi3.29273.2956-0.0029
NOKCoroana norvegiana0.52910.5291=0.0000
PLNZlotul polonez1.08591.0879-0.0020
RUBRubla ruseasca0.07950.0800-0.0005
SEKCoroana suedeza0.48150.4801+0.0014
TRYLira turceasca1.53551.5519-0.0164
ZARRandul sud african0.33760.3379-0.0003
BRLRealul brazilian1.30671.3248-0.0181
CNYRenminbi chinezesc0.64160.6434-0.0018
INRRupia indiana0.06260.0626=0.0000
KRW100 Woni sud coreeni0.36460.3648-0.0002
MXNPeso mexican0.26150.2632-0.0017
NZDDolarul neo zeelandez2.93002.9201+0.0099
RSDDinarul sarbesc0.03700.0369+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.17870.1792-0.0005
AEDDirhamul emiratelor arabe1.08261.0855-0.0029