curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 29-07-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 29-07-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 29-07-2015 28-07-2015 Oscilatie
EUREuro4.41924.4155+0.0037
USDDolar american3.99423.9927+0.0015
GBPLira sterlina6.24406.2317+0.0123
XAUGramul de aur140.8031140.5505+0.2526
XDRDST5.58955.5852+0.0043
MDLLeul moldovenesc0.21300.2138-0.0008
HUF100 Forinti maghiari1.42901.4268+0.0022
AUDDolarul australian2.92372.9210+0.0027
BGNLeva bulgareasca2.25952.2576+0.0019
CADDolarul canadian3.08973.0705+0.0192
CHFFrancul elvetian4.15364.1441+0.0095
CZKCoroana ceha0.16330.1634-0.0001
DKKCoroana daneza0.59230.5917+0.0006
EGPLira egipteana0.51030.5099+0.0004
JPY100 Yeni japonezi3.23113.2276+0.0035
NOKCoroana norvegiana0.49230.4885+0.0038
PLNZlotul polonez1.06781.0724-0.0046
RUBRubla ruseasca0.06710.0665+0.0006
SEKCoroana suedeza0.46610.4678-0.0017
TRYLira turceasca1.44471.4492-0.0045
ZARRandul sud african0.31800.3181-0.0001
BRLRealul brazilian1.18701.1876-0.0006
CNYRenminbi chinezesc0.64330.6430+0.0003
INRRupia indiana0.06250.0624+0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.34530.3426+0.0027
MXNPeso mexican0.24570.2456+0.0001
NZDDolarul neo zeelandez2.67172.6634+0.0083
RSDDinarul sarbesc0.03680.0367+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.18110.1811=0.0000
AEDDirhamul emiratelor arabe1.08741.0870+0.0004