curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 30-01-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 30-01-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 30-01-2015 29-01-2015 Oscilatie
EUREuro4.44244.4451-0.0027
USDDolar american3.91573.9335-0.0178
GBPLira sterlina5.90395.9566-0.0527
XAUGramul de aur159.2492161.4006-2.1514
XDRDST5.52205.5413-0.0193
MDLLeul moldovenesc0.22000.2193+0.0007
HUF100 Forinti maghiari1.42461.4229+0.0017
AUDDolarul australian3.03203.0695-0.0375
BGNLeva bulgareasca2.27132.2727-0.0014
CADDolarul canadian3.09353.1375-0.0440
CHFFrancul elvetian4.24384.2748-0.0310
CZKCoroana ceha0.15960.1598-0.0002
DKKCoroana daneza0.59680.5971-0.0003
EGPLira egipteana0.51590.5182-0.0023
JPY100 Yeni japonezi3.33033.3372-0.0069
NOKCoroana norvegiana0.50200.5051-0.0031
PLNZlotul polonez1.05491.0490+0.0059
RUBRubla ruseasca0.05550.0569-0.0014
SEKCoroana suedeza0.47380.4769-0.0031
TRYLira turceasca1.61511.6364-0.0213
ZARRandul sud african0.33680.3391-0.0023
BRLRealul brazilian1.50391.5267-0.0228
CNYRenminbi chinezesc0.62650.6297-0.0032
INRRupia indiana0.06320.0637-0.0005
KRW100 Woni sud coreeni0.35710.3585-0.0014
MXNPeso mexican0.26380.2664-0.0026
NZDDolarul neo zeelandez2.83902.8644-0.0254
RSDDinarul sarbesc0.03600.0360=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.25110.2519-0.0008
AEDDirhamul emiratelor arabe1.06611.0709-0.0048